mistrzostwa w narciarstwie 2017 1 20170310 1984740984Pierwszego dnia Mistrzostw Polski  w Narciarstwie – Sprawni Razem w Zakopanem był rozgrywany sprint.  Zawodnicy z Pyrzyc zdobyli w nich 4 medale.

W kategorii do 16 lat:

Złoty medal wywalczyła  Agata Pitura, brązowe medale zdobyli Ewa Zielińska oraz Dominik Zapałowski.  W kategorii open srebrny medal zdobyła  Patrycja Górka.

Drugi dzień Mistrzostw stał pod kątem biegów długich i sztafet i także okazał się szczęśliwy dla naszych zawodników. W kategorii do 16 lat ponownie złoty medal zdobyła Agata Pitura

i Dominik Zapałowski. Natomiast Patrycja Górka wywalczyła złoto w kategorii open.

W sztafetach 3 x 1000 m pierwsze miejsce zajęła drużyna z województwa zachodniopomorskiego w składzie której biegli Agata Pitura i Dominik Zapałowski.

Drużyną na Mistrzostwach Polski  opiekowali się Arkadiusz Odachowski i Czesław Kozak.