pika rczna ch ims 16 20180205 1795592294Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach  nie zwalnia tempa w organizacji kolejnych zawodów sportowych ujętych w swoim kalendarzu. W sobotę 3 lutego 2018 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kozielicach odbyły się mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 6 szkolnych reprezentacji z każdej gminy powiatu pyrzyckiego walczyło o zwycięstwo podzielonych na 2 grupy.

Piłka ręczna cieszy się wśród młodych ludzi dużym powodzeniem. Ktoś chce być Szmalem, ktoś Bieleckim, a inny Jureckim (jednym lub drugim). O poziom powiatowego handballa możemy być spokojni . Widać, że chłopaki dobrze czują się w tej męskiej dyscyplinie sportu.

Faworytów los skojarzył już w fazie grupowej. Mowa o piłkarzach ręcznych z Kozielic i Pyrzyc. W eliminacjach dominowali szczypiorniści z SP w Kozielicach, ale finał rządzi się swoimi prawami. Dużo niewykorzystanych sytuacji zemściło się na gospodarzach. W finale było 5:5. O tytule mistrza powiatu zadecydowała 5 minuta dogrywka. O jedną bramkę lepsi okazali się gimnazjaliści z Pyrzyc.

Warty podkreślenia jest fakt, że duch fair play cały czas czuwał nad imprezą. Mimo kilku wykluczeń, po meczach wszyscy zawodnicy zgodnie przybili sobie „piątkę”. Wynik wynikiem ale dobre relacje – bezcenne. Duch sportu znowu zwyciężył.